HAYATA KISA BİR MOLA SERİSİ 2

DEĞİŞİME HAZIRLAN

Bugün birlikte değişimi gözlemleyeceğiz. Kelebek olacaksın. Kanatlanıp uçacaksın. Öncesinde hazırlanman lazım, değişime ayak uydurman lazım. Sabretmen lazım. Kabuğunu kırman, kozanı örmen lazım. Hadi hazırlan şimdi. Sessiz bir yerde, tüm duyularınla yolculuğa başla.

Sessiz bir alanda okumanızı ve okudukça hayal etmenizi istiyorum. Olabildiğince dış etkilerden uzak, kendinize ayıracağınız değerli bir an yaratalım. Eğer dinlemeyi tercih ederseniz, yine aynı şekilde sessiz bir yerde kulaklıkla ve gözleriniz kapalı bir şekilde deneyimleyebilirsiniz. Böylelikle etkisi daha yoğun olacaktır.


Şimdi burnundan derin bir nefes al, ağzından ver. Bir kez daha burundan derin nefes al ve ağzından ver. Hazır olduğunda gözlerini kapatabilirsin.

Bugünkü yolculuğun yemyeşil bir ormanda başlıyor. Bir yaprağın üzerindesin. Küçücüksün, bir yumurtanın içinde, doğru zamanı bekliyorsun. Büyümek için, kabuklarını kırabilmek için hazırlanıyorsun.

Karanlıktasın. Bir bekleyiş içindesin. Hiç acelen yok. Doğru zaman geldiğinde her şey kendiliğinden olacak biliyorsun. Sabırlısın. Sakinsin. Huzurlusun. Kal biraz orada. Karanlıkta.

Yavaş yavaş hazırlan kabuğunu kırmaya. Doğru zaman geldi, hazırsın. Tam olması gereken zamanda, kabuğun çatır çatır çatlıyor.

Sesi dinle. Kırılan kabuktan yavaş yavaş çıkarken hiç ama hiç acele etme. Yaşa o anı. Yaşa kabuğundan çıktığın o özel anı. Gökyüzüne bak. Masmavi gökyüzüne.  Etrafını izle şimdi. Kuşların şarkısına eşlik et. Güneşin sıcaklığı ile ısın. Rüzgarı hisset içinde.

Hareket etmeye başla, yavaş yavaş. Tüm vücudunla bir sağa bir sola. Esne, gerin. Kabuğunu kırdın. Karanlık, ışık ile aydınlandı. Özgürsün dilediğin gibi gez. Yaprakta yaprağa.

Her yeni gün, yeni bir başlangıç. Yeni bir keşif. Sıyrıl derinden. Korkma ardında bıraktıklarından. Yeniyi kucakla. Değişime hazırlan.

Güvenli bir yerdesin. Usul usul kabuğunu örmeye başlıyorsun. Yavaş yavaş bir sağa bir sola kozanı örüyorsun. Gün ışığı azalıyor. Sesler kısılıyor. Yine karanlıktasın, güven içinde kendi ellerin ile ördüğün kozada, doğru zamanı bekliyorsun. Bekliyorsun. Bekliyorsun. Hazır olduğunda o kozadan yepyeni bir sen olarak çıkacaksın. Biliyorsun. Sakinsin, huzurlusun.

Hazırlan değişime. Hazırlan yeni sene. Hazırlan zamanı geldi. Kabuğunu kırmaya, kozandan çıkmaya hazırsın. Hiç acele etme. Yavaş yavaş kır kozanı. Kır tüm kabukları ve tekrardan yaşa o anı.

Gerin, esne ve fark et değişimi. Kanatlarını fark et. Güzelliğini fark et. Renklerini fark et. Kusursuzsun. Bambaşkasın. Doğayı fark et. Gözlerinle etrafı gez. Üstünde durduğun yaprağı hisset. Hazırlan kanatlanmaya. Aç kusursuz kanatlarını, masmavi gökyüzüne çevir yüzünü. Korkma bırak kendini boşluğa. Çırp kanatlarını. Yüksel. Yüzüne çarpan rüzgarı hisset. Havalan. Altında kalan uçsuz bucaksız manzarayı izle. Yukarıdasın. Özgürsün. Dilediğin gibi kanatlan.  

Karanlıktan korkmuyorsun, değişimden korkmuyorsun. Sadece o andasın. Gökyüzündesin ve süzülüyorsun. Kendine zaman ver. Olduğun anı tüm duyularınla yaşa. Gör, duy, hisset, tadına bak, kokusunu al.

Derin bir nefes al, ağzından ver. Derin bir nefes al ve ağzında ver. Hazır olduğunda gözlerini açabilirsin.

HAYATA KISA BİR MOLA SERİSİ 2’ için 4 yanıt

 1. Şu kafes hayatı yaşadığımız günlerde, sözleriniz ile ruhumu gezdirebildim çok teşekkür ederim. Sıradaki yolculuk rotanızı sabırsızlıkla bekliyorum…

  Beğen

 2. Merhabalar aldığım mailler anda kalmamı sağlıyor. Çok özeller, teşekkür ederim🌸 Yalnız dinlemek istiyorum ancak nasıl dinleyeceğimi bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz

  Beğen

  1. mailden direkt blog yazısını açarsanız. Videoyu görebilirsiniz. Mailde maalsesef video çıkmıyor yazının adına tıkladığınız zaman blog sayfası açılacak oradan dinleyebilirsiniz

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s