HAYATA KISA MOLA SERİSİ 4

Bu gün çok çok uzak bir zamana, 80 yaşına gidiyorsun. Sağlığın yerinde, tüm sevdiklerin yanında. Öyle özel bir gün ki ağzın kulaklarında. Bugün gençliğine, seni dinleyen herkese yol göstereceksin. Tüm hayatın boyunca yaşadıkların ile onlara örnek olacaksın. İlham olacaksın. Deneyimlerini paylaşacaksın. Erdemlerin, tecrübelerin ile çıktığın yolda başardıklarınla, başaramadıklarınla, fazlanla, eksiğinle, kendini ortaya koyacaksın.

Gençliğine sesleneceksin. Gittiğin yolları, yaptıklarını, başarılarını anlatacaksın.


Sessiz bir alanda okumanızı ve okudukça hayal etmenizi istiyorum. Olabildiğince dış etkilerden uzak, kendinize ayıracağınız değerli bir an yaratalım. Eğer dinlemeyi tercih ederseniz, yine aynı şekilde sessiz bir yerde kulaklıkla ve gözleriniz kapalı bir şekilde deneyimleyebilirsiniz.


Derin bir nefes al ve ağzından ver. Derin bir nefes al ve ağzından ver. Şimdi gözlerini kapatabilirsin.

Bedenin rahat. Nefesin rahat. İçindeki heyecan gözlerine yansıyor. O heyecanı hisset. O gururu hisset. Yürüdüğün yolu, attığın adımları, paylaşmanın değerini hisset içinde.

Şimdi geç aynanın karşına. Tüm sevdiklerinin karşısına çıkmadan bak kendine dikkatlice. Üstüne, saçına, başına, ellerine, kollarına. Güzelliğine, gözlerine, kalbine bak. Zaman tanı kendine.  

Yavaş ama emin adımlar ile yürü kalabalığın içinde. Tüm sevdiklerin orada. Seninle gurur duyan annen, baban, kardeşin, abin, ablan, eşin, çocukların, arkadaşların, meslektaşların, ilham aldıkların, ilham verdiklerin. Büyüklerin, küçüklerin. Bu yolda gelmiş geçmiş tüm değer verdiklerin büyük bir heyecanla seni bekliyorlar. Hepsine bak. Tek tek gör onları. O gözlerindeki mutluluk göz yaşlarını gör. Seninle duydukları gururu gör. Her birine dokun. Sana kattıkları için teşekkür et sessizce her birine. Aralarından geçtikçe gör onları, duy onları, hisset onları.

Sahneye vardın. Konuşmanı yapmaya hazırsın. Sesin gür ve heyecanlı. Tam başlayacakken gözün en önde oturan sana takılıyor. Şu anki haline. Ağzından dökülecekleri merakla bekleyen sene. Öyle heyecanlı ki, sana gururla bakıyor. Gittiğin yolları, bıraktığın izleri, aldığın ve verdiğin ilhamları merakla bekliyor. Ona yol göstermeni istiyor. Herkes gibi o da ağzından dökülecek kelimeleri bekliyor. Sımsıkı sarıl ona. Şu an vardığın yere gelmeni sağladığı için teşekkür et ona..

Ve başla konuşmana. Direkt sana hitap et, yol göster sana. Anlat yaptıklarını, yapacaklarını. Yanındaki insanların hayatlarına nasıl dokunduğunu anlat ona. Hayata, kendine, çevrene kattıklarını anlat. Yaşadıklarınla, tecrübelerinle geldiğin yerleri anlat. Yanındakileri, değerlerini, hayallerini, başarılarını, ulaştıklarını.  Dökülsün kelimeler dudaklarından tek tek. Başla. Seni bekliyor herkes.

Derin bir nefes al ve ağzından ver. Derin bir nefes al ve ağzından ver.

Hazır olduğunda gözlerini açabilirsin.

HAYATA KISA MOLA SERİSİ 4” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s