Hayata Kısa Bir Mola Serisi 5

Bugün yolculuğa çıkıyorsun. Kendi yolculuğuna, tamamen sana ait bir ana. İçine, derinliklere. Bu yolda emin adımlarla yüreyeceksin. Kendi gökyüzünün altında. Hadi fırsat kendine.


Sessiz bir alanda okumanızı ve okudukça hayal etmenizi istiyorum. Olabildiğince dış etkilerden uzak, kendinize ayıracağınız değerli bir an yaratalım. Eğer dinlemeyi tercih ederseniz, yine aynı şekilde sessiz bir yerde kulaklıkla ve gözleriniz kapalı bir şekilde deneyimleyebilirsiniz.

Şimdi derin bir nefes al ve ağzından ver. Bir kez daha, derin bir nefes al ve ağzından ver. Hazır olduğunda gözlerini kapatabilirsin.

Bedenin rahat. Ellerin, kolların rahat. Nefesin sakin. Zihnin sakin. Hazırsın. Yola çıkıyorsun. Hiçbir yükün yok. Sadece sen, tek başına. Derin bir nefes al ve ilk adımını at. Çevrene bir bak. Neler görüyorsun etrafında. Nasıl bir yerdesin. Güneş aydınlatıyor mu etrafı, yoksa ay ışığı mı vuruyor yüzüne? Hava nasıl? Ilık bir rüzgar var mı saçlarını uçuşturan? Duyabiliyor musun uğultusunu? Teninde hissedebiliyor musun rüzgarı? Kaldır başını, bak gökyüzüne . Senin gökyüzün nasıl? Ne renk o gökyüzü? Masmavi mi? Kızıl mı? Sarı mı?  Ya da başka bir renk.

Işık gözünü alıyor mu? Yoksa net bir şekilde görebiliyor musun?

Bu senin gökyüzün, bu senin yolun. Tadını çıkar her anın. Tüm duyuların ile yaşa her anı. Çevrene bak. Geçtiğin yolu gör. Ne dikkatini çekiyor? Neler görüyorsun yolda. Yanından geçen biri, bir araba, bir hayvan ..  Herhangi bir şey var mı? Sağlı sollu uzanmış tarlalar, ya da yemyeşil bir orman? Belki de sonsuza uzanan bir deniz. Senin yolun nasıl? İnce uzun mu dar ve dönemeçli mi? Dik mi dümdüz mü? Kalabalık mı, sakin mi? Sesleri dinle dikkatlice. Duy kuşların şarkısını. Eşlik et onlara sesinle, bedeninle. Kokusunu içine çek yolun. Tozun, toprağın.

Yoldasın. Hareket halinde. İlerliyorsun yavaş ama emin adımlar ile. Çevreni görerek, duyarak, hissederek. Geçtiğin her yerin farkındasın. Bu yolculuk içine, en derinlere. Nereye gitmek istediğini biliyorsun ama acelen yok. Yol güzel, yolculuk güzel. Sen güzelsin. Hayat güzel.

Sen yürüdükçe, yanında olmasını istediğin kişiler tek tek dahil oluyor yolculuğuna. Herkes için yer var. Hepsini kucakla. Bak onlara. Dikkatle gözlerinin içine. Sana eşlik ettikleri için bu yolculukta, teşekkür et her birine, tek tek. İçindeki minneti sözlere dök. Yüzündeki gülümseme ile, gözlerindeki ışık ile onlara iyi ki benimlesin de. Yolculuğunda sana eşlik ettikleri için, sana destek oldukları için teşekkür et onlara, içtenlikle. Kendine teşekkür et. Bu yola çıkmaya niyet ettiğin için. Bu yolu yürümek için ilk adımı attığın için kendine teşekkür et.

Şimdi derin bir nefes al ve ağzından ver. Bir kez daha, derin bir nefes al ve ağzından ver. Hazır olduğunda gözlerini açabilirsin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s