1/90

Meşgul olmak her zaman gerçek iş anlamına gelmez.

Thomas Edison

Evet, her gün bir çok öneri alıyoruz, bunları kaydediyoruz, paylaşıyoruz ama uyguluyor muyuz?

Belki başlıyoruz ama bir yerde günün koşuşturması, belki tembellik, belki umursamazlık, belki de zamansızlık nedeni ile boşveriyoruz, pas geçiyoruz.

Bilgi çok değerli ama eskisi kadar bulunmaz değil. Her gün, her yerden bilgi bombardımanına tutuluyoruz ama bu bilgileri pratiğe geçmedikçe ne işe yarar ki. Bir süre hafızamızda yer eder belki ama sonra unutulmaya mahkum olur.

Günümüz her alanda kendimizi geliştirmemiz konusunda bize sonsuz kaynak sağlıyor. Peki kendine bir sorar mısın bu bilgiler ile ne yapıyorsun?

Hayatında uygulayabiliyor musun yoksa güzel bilgi deyip geçiyor musun?

Ben uygulamaya başladım. Başlamak bitirmenin yarısı evet ama devamlılık özveri istiyor.

Devam etmek için desteğe ihtiyaç duyuyor insan.

Aldığımız bilgiler genelde hatırlatıcı oluyor. Biz bunları zaten biliyoruz ama bildiklerimizi uyguluyor muyuz?

Hadi uygulayalım. Zaman bizim kontrolümüzde, evet biliyorum meşgulsün ama unutma “meşgul olmak her zaman gerçek iş anlamına gelmez.”

Ben meşgulüm kelimesini hayatımdan çıkardım. Kendime, isteklerime her zaman zamanım var. Bu zaman benim çünkü. Onu nasıl değerlendireceğime ben karar veriyorum.

Robin Sharma’nın kaleme aldığı 5 AM Club kitabını okuduktan sonra bana hatırlattığı bilgileri hayatıma uygulama kararı aldım. Bu doğrultuda önümüzdeki 90 gün boyunca 90 adet içerikle karşılaşacaksınız.

Bu 90 günde yalnız değilim. Benimle birlikte 90 gün boyunca tek bir işe odaklanacak bir motivasyon grubum var. Sen de bizimle hayatında yapmak istediğin ama zaman ayırmakta zorlandığın bir şeye odaklanmak istemez misin?

Evet dediğini duyar gibiyim. Bu yazıda kaydettiğin ve ileriki günlere attığın bir şey olmasın.

Şu an bugün başla. Yoksa başlamayacaksın biliyorsun.

Ne yapmak, neye daha çok zaman ayırmak istiyorsun? Otur ve düşün. Bunun için Zaman Planlama Matrisinden yardım alabilirsin. Önemli ama Acil olmayanlar kategorisi sana yol gösterecektir.

Ertelediğin şeylere bir bak. Bu zaman senin unutma. Onu nasıl kullanmak istiyorsun?

Herkese çok meşgulüm diyerek mi yoksa gerçekten yapmak istediğin şeylere odaklanarak mı?

Bu seri sana küçük ama etkili bilgiler verecek. Seçim senin. Okuyup geçebilirsin. Okumadan geçedebilirsin. Ya da okuyup uygulamaya geçebilirsin.

Unutma bu bilgilerin hepsi sende var. Hepsini zaten biliyorsun. Sadece hayatına katman gerekiyor. Bunu yapabileceğini biliyorsun.

Bu yazı bir şekilde karşına çıktıysa bunun bir anlamı olmalı. Bu anlam senin ne için ifade ediyor? Başlamak için bir işarete ihtiyacın varsa işte bu işaret.

Şimdi otur ve kendine 5 dakika ayır. Senin için gerçekten önemli ve hayatına katmak istediğin şeyleri düşün ve önümüzdeki 90 gün boyunca bize katıl.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s