2023’e Doğru

2022 bir çok açıdan bizi zorlayan bir sene oldu. Biliyorum bir çoğumuz artık 2023 gelsin diye günlerin akıp gitmesini bekliyor. Ama insan düşünmeden edemiyor, gerçekten 365 gün de bu kadar kötü müydü?

Sadece takvimden eksilen yapraklar mıydı?

Yeni yıla bir kaç gün kala, 2022’in aslında yaşadığımız bir çok andan ibaret olduğunu görmem gerekti. Her sene olduğu gibi 2022’yi kapatırken bu sene neler oldu, neler yaptım, neler başardım, başımdan neler geçti diye düşünürken son 1 ayda yaşadığım, üst üste gelen talihsizliklerden başka bir şey gelmedi aklıma.

Evimi su bastı, telefonumu düşürüp ekranını kırdım, yaptırdım ve 3 gün sonra tekrar düşürdüm, bu sefer hiç çalışmaz hale geldi. Tam telefon işini çözdüm dedim, o arada metroda çantamdaki su şişesi kırılıp bilgisayarımı kullanılmaz hale getirdi. Yazarken kolay gözükse de benim için zorlu bir süreçti ama biliyorum 2022 bundan ibaret değil. 

Birbirinden güzel anlar yaşadım, büyük kararlar aldım, başarılarım oldu, tökezlemelerim, öğrendiklerim oldu. 

Oturdum ve hatırladım, neler yaptım, nerelere gittim, kimlerle zaman geçirdim, kimler beni gülümsetti, ben kimlere umut oldum hepsini hatırlamak için kendime zaman ayırdım.

Şimdi sen de aynısını yapmalısın.

Bana bu süreci hatırlamak için telefonumdaki fotoğraf galerisi ve her gün tuttuğum ajandam yardımcı oldu. 1 Ocak 2022’den başlayarak bugüne kadar neler okumuşum, nerelere gitmişim, kimlerle zaman geçirmişim, neler başarmışım, neler beni üzmüş, neler beni mutlu etmiş … hepsini gözden geçirdim.

Yazdım, çizdim ve kendime küçük bir yıl sonu raporu çıkardım.

Sen de yapmalısın. Bana, ruhuma iyi geldi.

“2022 bir çok açıdan bizi zorlayan bir sene oldu.” diye başladığım bu yazıyı kendime ayırdığım 1 saat,

“2022 senesi başarılar, hayal kırıklıkları, kahkahalar, göz yaşları, geziler, dostlar, sevgi, aşk ve umut dolu bir sene oldu diye kapatmama sebep oldu.”

Nice güzel anların olsun.

Sevgiler Jülide

2023’e Doğru” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s